Ak ste majiteľom vozidla, nevyhnete sa jednej zákonom stanovenej povinnosti uzatvoriť povinné zmluvné poistenie. Spoločným cieľom vodičov je ušetriť na PZP.

Načo slúži povinné zmluvné poistenie?

Na poistenie škody na aute, správne? Nie, aj napriek tomu, že si to mnoho ľudí myslí, nie je to tak. Takáto poistka zabezpečuje úhradu poplatkov v prípade, ak so svojím vozidlom urobíte škodu na vozidle niekoho iného. Ide teda vlastne o poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú Vašim vozidlom na inom vozidle.

PZP teda nie je poistenie škody na Vašom vozidle. Pri dopravnej nehode platí škodu na Vašom vozidle poisťovňa druhého účastníka a tak môžete mať aj tú najlepšiu poisťovňu a aj tak Vám pri autonehode nepreplatia dostatočnú sumu. Ide o to, že Vy ste zabezpečili iba peknú poistnú sumu pre druhého účastníka, no Vám hradí škodu jeho poisťovňa.

Uzatvoriť najvýhodnejšie PZP  v dnešnej dobe nie je žiadna veda. Aj tak sa nájdu vodiči, ktorí platia nevýhodné poistenie auta. Prečo je to tak?

Máte už roky to isté PZP?

Postenie auta sa automaticky predlžuje. To znamená, že ak vám končí poistné obdobie, poisťovňa vás informuje o tomto fakte ako aj o výške poistného na nasledujúce ročné obdobie. Ak nepodáte včas výpoveď, poisťovňa vám automaticky poistnú zmluvu predĺži a vy tak ďalej pokračujete v platení.  Pokiaľ si automaticky predlžujete svoje poistenie auta, môžete s pripraviť o nemalé peniaze. Suma sa dá častokrát znížiť, alebo je možné za podobnú čiastku získať lepšie krytie.

Informujte sa o možných zľavách

Zľavy na PZP sa líšia v závislosti od poisťovne.

Napríklad:

  • zľava za dieťa do 15 rokov
  • veková hranica vodičov je tiež zvýhodnená,
  • zľava na počet PZ uzatvorených v poisťovni
  • zľava pre držiteľom preukazu ZŤP

Dohodnite si osobnú konzultáciu.

Zavolajte mi už teraz 0903 88 33 47

Alebo sa mi ozvite elektronicky.

Poslať e-mail

Ďalšie články